Ať žijou filmy!

Shaun the Sheep

14. února 2009 v 23:38 | Kájka

Osobně si myslím, že je to naprosto boží, dokonalá a mnohdy i hlubokomyslná sranda.
Doporučuju všem podobně bláznivejm a ujetejm lidem.


Bathory

6. listopadu 2008 v 14:24 | Kája

Když jsem poprvé viděla upoutávku na film Juraje Jakubiska Bathory, tak mě dost zamrazilo a byla jsem si v tu chvíli jistá, že ho musím vidět.
Je to samozřejmě o hraběnce Alžbětě Bathoryové a člověk od toho s jistotou čeká spoustu krve a Jakubisko tady uměl smýchat všechno dobré, aby divákovi poskytnul uspokojivou podívanou. Nebudu vám tady říkat děj, přece vás neochudím o zážitek.

Bridge to Terabithia

22. září 2008 v 22:08 | Kája
Leslie: Zavřete oči a vstupte do světa fantazie.
Jesse po skončení dne zjistí, že je to vlastně jeho sousedka a od té doby spolu začnou běhat vždycky po škole do lesa.
Jednou ale objeví nad potokem provaz, přehoupnou se a na druhé straně si vytvoří svůj vlastní imaginární svět, zemi Terabithii, a stanou se v něm králem a královnou.

Film ale končí děsně smutně, brečela jsem ještě potom. Stane se strašná, pro Jesse nepochopitelná věc, hrůza. Nemůžu vám to říct.

Leslie hraje AnnaSophia Robb. Je dokonalá, dokonalá, dokonalá. Nemůžu se rozhodnout, jestli mám radši Annu, jako člověka, nebo Leslie, jako postavu. Její postava nemá chybu, je opravdu jedinečná a kdybych nechtěla být já, tak bych chtěla bejt ona. Ale bezpochyby, je to jenom postava. V podstatě celý film je založen na její nezměrný fantazii. Je nádherná uvnitř a krásná zvenku.


Film je natočen podle bestselleru Katherine Patersonové.
 
 

Reklama