Na lístky tam mají netopírový držáky!

11. srpna 2009 v 1:19 | poblázněná Kájka |  Moje výlevy (občas nepochopitelné?)
Stalo se.
Nevěříte?

Já skoro taky ne. Ale bylo to kouzelný.Výměna mojí osobnosti a osobnosti té rozmazlené, zlé, neurotické, vzteklé, malé holčičky, která hýřila nemalým počtem nepřijatelně negativních vlastností, zejména bezchybnou schopností všechno zkazit, naštvaně rozdupat a následně se nechat ovládnout zoufalým pocitem bezmoci a úzkosti, se naštěstí vrátila do původního stavu právě včas, abych dala do pořádku její činy, vzpamatovala se a souhlasila s nejhodnějším, nejvšetolerujícím a nejmilejším, že půjdeme do toho velkého kina.
Předsudků jsem se zbavila, stejně jako obav ze svého dvou a půl hodinového proklínání režisérovy práce. Kino bylo mimořádně levné (náhodou pondělí), mimořádně malé (náhodou malý sál), holka za pokladnou byla příjemně suverénní ("Nó, tak místo tam určitě budé..") a film byl skvělý. Skvělý, skvělý, skvělý, skvělý. Přiznávám!

Ještě v miniaturním úseku času před samotným kinem, který se mi podařilo ukořistit, jsem navštívila tamní záchodové středisko (toť co do vyjádření velikosti, ale stejně díky čtvercovým černým dlaždičkám, lemujícím strop, podlahu i stěny mi to přišlo opticky rozplývající se až do klautrobobična), kde jsem zjistila na co půjdu příště při pohledu na nadživotní plakát Izzie/Kathy Heigl a jakéhosi chalana, a pak jsem už spěchala na chodbu s červeně puntíkovaným kobercem, na němž na mě čekal on (mého srdce žampión) a společně jsme se vydali za Harrym do sálu sedm. Pro změnu modře puntíkovalý koberec, modré zdi a na nich modrá světla, modrý strop a na něm malinkatá bílá světýlka, namodralá tma - drahý říkal, že to má být snaha o hvězdnou oblohu, protože to, koneckonců, mají v názvu. Roztomile pěkné.

Ačkoliv jsem byla vysmátá už z ukázek (zvláště k tomu dětskému kreslenému filmu), samotnému filmu se nevyrovnaly. Kdybych měla napsat všechna slova obdivu, údivu, očarování, nádhery, zaujetí a krásy, zřejmě bych životnost klávesnice, do které jsem v dávné minulosti zasadila zrnko koblížkové marmelády, dostala až do stavu smrtelného ucvakání se, pokud to jde.
Ti, kdo tohle stvořili, mají můj potlesk, protože to je zaručeně nejlepšejší filmovej díl. To, že si pár věcí dost znatelně poupravili, nebo dokonce úplně vymysleli, budiž jim odpuštěno, elektrizující hrůza, svírající napětí, zoufalej smutek, rozjařená láska, vtipná atmosféra a všechno tak povedeně povedené je okolností natolik převažující tu malou skupinku proti, že ani já nemám námitky.

Dokonalá je zasněná Lenka, se svými barevnými brýlemi, šaty a strachopudy.
Dokonalá je hormony poblázněná Hermiona, se svými žlutými ptáčky, vlnitými vlasy, zoufalými pohledy a smíchem.
Dokonalá je zamilovaná Ginny, s tou svou růžovou koulí na rameni ve vlaku, s utajenou pusou, smutným objetím, držením se s Harrym za ruku a odvaha s kterou za ním běžela v poli mezi Bellou a Fenrirem.
Dokonalý je Lonánek, s přisátou Levandulí a kotlíky nápoje lásky.
Super dokonalý je přechod mezi opojením ze štěstí a zfetováním. Harryho vysmátý obličej, úžasně řečené věty ("Pak bych vám doporučil.."), to tiché "Pane?", napodobování kusadel při smutečním obřadu veliké akromantule. Musím se smát když na to myslím.
Tenhle seznam by mohl být nekonečný...

Naproti dokonalostem úsměvným jsou dokonalosti smutné, strašidelné, děsivé - proto se těch pár sekund ztichlým sálem neslo moje opakovaně šeptané "oškliváci oškliví..". Aspoň, že všechno už víme dopředu. Aspoň, že víme, že ten ošklivej slizkočernovlasej vlastně není ošklivej, ale hodnej, když místo ušmudlanýho malýho blonďáčka, kterej se nečekaně tváří vyděšeně a vám je ho líto, udělá to úplně nejošklivější, kvůli čemu pak všichni brečej. Ale stejně brečíme taky. Co naplat. Jinak to nejde.


... miluju ho.

P.S. Kdybych neměla pocit, že se to ani s dobrými úmysly (které možná ani nemám, šlo by mi sobecky jen o ) dělat nemá, celý bych to tady kýčovitě přeobrázkovala. :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Zamáváte mi z autobusu?

Jachachá!
*mává*
Eh?!

Komentáře

1 Míša Míša | Web | 11. srpna 2009 v 1:24 | Reagovat

ahojky ^^
brý ráno no xD
nwm co mám psát tak
se měj krásně
a hezky se vyspi xDD
čááu xD ^^

2 Marilla Marilla | Web | 11. srpna 2009 v 10:02 | Reagovat

No jasně....ty vždycky patříš..mezi ty komenty.:D:D..i kdyžho tam nemáš .::D:D....to nevíš?:D:D:...mno jinak, filmík sem ještě newíděla a štve mě too!!:D:...co nadělam!D:D...

3 Terushka:) Terushka:) | Web | 11. srpna 2009 v 13:09 | Reagovat

Černý luxusní záchody, červený kolečkovaný koberce a modrej sál - HODNĚ mi to připomíná návštěvu kina, když jsem byla na Harrym :)).
Se vším musím souhlasit, bylo to vtipný, dojemný, dokonalý. :)

4 Levandulová Levandulová | Web | 11. srpna 2009 v 14:20 | Reagovat

:) dokonalý obrázek Lenky :) a článek nebitý optimismem :) díky ti

5 Kája Kája | Web | 12. srpna 2009 v 22:55 | Reagovat

Musim se připojit k Terushce-prostě senzační! :)

6 Evka Evka | Web | 13. srpna 2009 v 10:53 | Reagovat

Ahojky, koukala jsem se na ty holinky a ty jedny jsem našla na adrese-http://www.holinky.com/cz/produkty/damske-barevne-holinky/..... tam tyhle jako jediný stojej 400kč.. jinak to je kolem 800kč... ty druhý jsem už nenašla... promin... zatím ahoj.. a pěknej blog =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama