Září 2008

Bridge to Terabithia

22. září 2008 v 22:08 | Kája |  Ať žijou filmy!
Leslie: Zavřete oči a vstupte do světa fantazie.
Jesse po skončení dne zjistí, že je to vlastně jeho sousedka a od té doby spolu začnou běhat vždycky po škole do lesa.
Jednou ale objeví nad potokem provaz, přehoupnou se a na druhé straně si vytvoří svůj vlastní imaginární svět, zemi Terabithii, a stanou se v něm králem a královnou.

Film ale končí děsně smutně, brečela jsem ještě potom. Stane se strašná, pro Jesse nepochopitelná věc, hrůza. Nemůžu vám to říct.

Leslie hraje AnnaSophia Robb. Je dokonalá, dokonalá, dokonalá. Nemůžu se rozhodnout, jestli mám radši Annu, jako člověka, nebo Leslie, jako postavu. Její postava nemá chybu, je opravdu jedinečná a kdybych nechtěla být já, tak bych chtěla bejt ona. Ale bezpochyby, je to jenom postava. V podstatě celý film je založen na její nezměrný fantazii. Je nádherná uvnitř a krásná zvenku.


Film je natočen podle bestselleru Katherine Patersonové.

Katherine Heigl

11. září 2008 v 22:04 | Kája |  Světlonoši
Katherine Heigl je americká herečka, která se narodila 24. listopadu 1978.

Ačkoliv hrála vedlejší a někdy i hlavní role ve filmech (většina do ČR ani nedorazila), tak se zařekla, že se bude hraní a ostatním činnostem věnovat jen o prázdninách a ve volných dnech, jinak se bude věnovat studiu střední školy, což je podle mě fajn (a taky chytrý), protože se z ní potom nestala jedna z takových těch natěšených hvězdiček, které kvůli hraní nechají školy a nakonec stejně většinou zase zhasnou.

Já jsem s ní viděla asi dva filmy, takže vám tu nebudu psát celou její filmografii. Hrála například ve filmu Roswell a Zbouchnutá (To je tak strašně úchylnej, perverzáckej, srandovní, dokonalej a krásnej film!)

U nás je známá asi nejvíc svojí rolí v seriálu "Greys Anatomy", kde hraje Izzie, Isabelu Stevensovou. Já jsem si jí právě v téhle roli oblíbila, takže všem, kdo ji v týhle roli alespoň několikrát neviděli to vřele doporučuju.


Evanna Lynch

8. září 2008 v 22:19 | Kája |  Světlonoši
Někdo ji nezná? Vážně?
Evanna Lynch je irská herečka proslulá svojí rolí Luny Lovegoog z Harryho Pottera. Všichni Harryho Pottera známe, ve světě je již dost přepotterováno a myslím, že paní Rowling udělala dobře, že si knihy tak krásně rozmyslela a dobrou ságu letos uzavřela poslední dobrou knihou. Je na čase, aby Harry uvolnil místo dalšímu hrdinovi, po kterém zešílí sposta lidí a na kterého doufám nebudeme dlouho čekat (a taky že bude mít solidní knižní podklad). Osobně mám tyhle knihy a někdy i filmy (ačkoliv už v kině naštvaně syčím do ucha svým spolusedícím detaily, které vystříhali) ráda, ale svět o ně přece nepříjde, tak proč nad tím brečet, že jo.